System reklamy Test

Blog

Alarm na budowie - 20 czerwca 2015 10:55

Tagi: budowa domu

Budując dom, bardzo rzadko możemy zapewnić mu całodobową ochronę. Problem jest tym większy, jeśli nasza inwestycja znajduje się z dala od innych domostw oraz w terenie, na którym jesteśmy nowi. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa materiałom budowlanym i narzędziom, jakie na budowie pozostawiła firma budowlana, spoczywa na inwestorze. Obowiązek ten może być zrealizowany dzięki prostej i łatwej w obsłudze instalacji alarmowej.

alarm na budowie

  • Co się składa na instalację alarmową dla budowanego domu?

W skład instalacji wchodzą następujące elementy: centralka z nadajnikiem GSM, manipulator (panel służący do rozbrajania, uzbrajania i programowania instalacji), a także czujki ruchu. Dodatkowo, do instalacji może być podpięte oświetlenie, które zostanie uruchomione po wykryciu ruchu.

  • Ile kosztuje instalacja alarmowa?

Koszt zakupu najprostszego zestawu instalacji alarmowej nie jest wysoki – około 300 złotych. W tej cenie otrzymujemy funkcję wysyłania powiadomień w formie SMS na telefon komórkowych. Cena może być wyższa, w zależności od ilości czujek, które zostaną podpięte pod instalację alarmową.

  • Sposób montażu

Montaż instalacji alarmowej na budowie nie jest trudny. Do dyspozycji mamy dwie możliwości podłączenia – bezprzewodowo oraz za pomocą kabli. Która metoda jest pewniejsza? Większym uznaniem cieszą się instalacje przewodowe, traktowane jako mniej awaryjne i mniej podatne na uszkodzenia. Dodatkowym faktem, przemawiającym na taki rodzaj podłączenia, jest możliwość wykorzystania już zbudowanej instalacji, kiedy wykończenia wnętrz zostaną zakończone i będziemy się wprowadzać do nowego domu.

  • Inne opcje

Pamiętajmy, że instalacja alarmowa, nie podłączona do systemu monitoringu firmy ochroniarskiej, zapewnia tylko połowiczne poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie, jeżeli mieszkamy daleko od swojej budowy. W czasie, który będziemy musieć poświęcić na dojazd na miejsce, złodzieje już dawno będą mogli splądrować budowę i oddalić się z cenniejszymi przedmiotami. Dlatego, dobrym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z ofert agencji ochrony, oferujących całodobowy monitoring instalacji alarmowej i obsługę grup interwencyjnych.

  • Dlaczego warto założyć alarm?

Poza oczywistymi konsekwencjami włamania i kradzieży, polegającymi na utracie cennych narzędzi, może to mieć bezpośredni wpływ na usługi remontowo budowlane, które mogą ulec znacznemu wydłużeniu. Coraz częściej dochodzi również do kradzieży, połączonych z aktami wandalizmu. Wyrywanie instalacji elektrycznych ze ścian, kradzież zamontowanych rur miedzianych i wiele innych aktów kradzieży i dewastacji, może generować poważne straty i konieczność ponownego wykonywania tych samych prac budowlanych i wykończeniowych.

Powrót