System reklamy Test

Blog

Budowa domu - krok po kroku - 22 kwietnia 2015 22:50

Tagi: budowa domu

Zanim zdecydujemy się na jej zakup, musimy uzbroić się w cierpliwość, bo czeka nas kompletowanie wielu dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.

Między innymi, potrzebny będzie nam projekt przyszłego budynku. W tym celu możemy udać się do dobrego architekta, który wykona dla nas indywidualny plan, bądź kupić jeden z gotowych projektów. Wszelkie wymagane dokumenty oraz projekt, należy złożyć w siedzibie Starostwa Powiatowego. Oczywiście składamy również wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę.

W międzyczasie czekać nas będzie maraton po elektrowniach, gazowniach, przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych, w celu uzyskania pozwoleń na przyłącza niezbędnych mediów. Po uzyskaniu zgody, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić działkę i przybliżyć się o krok do wymarzonego domu. Kolejnym etapem jest przemyślany wybór materiałów, z których zostanie wybudowane nasze gniazdko.

Zdecydowanie nie warto oszczędzać, bo to inwestycja na przyszłość. Unikniemy w ten sposób ewentualnych komplikacji, jak chociażby wilgoć, która spowoduje grzyb i pleśń. Budowę domu powinniśmy zlecić dobrej ekipie budowlanej, o ile nie jesteśmy szczęściarzami, którzy sami się na tym znają lub mają budowlańców w rodzinie. Jak wybrać godną zaufania ekipę, dzięki której roboty budowlane nie będą ciągnęły się w nieskończoność?

Trzeba kierować się opiniami innych, wybierać spośród firm, które cieszą się dobrą renomą, zapytać znajomych, czy mogą kogoś polecić. Dobrych wykonawców wcale nietrudno znaleźć, a jeśli solidnie się do tych poszukiwań przyłożymy, to będziemy mogli spać spokojnie. Załóżmy, że nasza ekipa uporała się już z budową, mamy ściany, okna, drzwi, czyli wszystko, co najważniejsze.

Pozostaje jeszcze wykończenie mieszkania. Możemy to zrobić sami, jak też zatrudnić kolejnych wykonawców, którzy zajmą się instalacją wszelkich urządzeń sanitarnych, położeniem płytek, paneli, itd. Dla nas zostanie aranżacja wnętrz, według indywidualnych pomysłów, będących odzwierciedleniem naszego wnętrza.

Postawienie domu od zera to ciężka praca, wiele nerwów, chwile zwątpienia. Nie warto jednak oszczędzać przy tym przedsięwzięciu ani czasu, ani pieniędzy. Pamiętajmy, że będzie to nasz dom, w którym będziemy codziennie budzić się i zasypiać, wychowywać dzieci, śmiać się i płakać, a to wszystko jest po prostu bezcenne.

Powrót