System reklamy Test

Blog

Budowa domu – murowanie ścian - 10 czerwca 2015 18:30

Planując budowę domu powinniśmy zastanowić się nad jedną z podstawowych kwestii – z czego i jak zamierzamy wymurować ściany. Materiał wykorzystany do ich wykonania, plan, jakość prac budowlanych  to podstawowe aspekty, które musimy brać pod uwagę już na początkowym etapie realizacji naszego projektu.

  • Z jakiego materiału wybudować ściany?

Wskazując firmie budowlanej materiał, z którego wymurowane zostaną nasze ściany, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Czy będziemy kierować się głównie walorami estetycznymi, czy praktycznymi. Jak istotna będzie dla nas energooszczędność wybudowanych murów. Czy chcemy ograniczyć koszt prac budowlanych. Do wyboru mamy cały szereg materiałów budowlanych, rozpoczynając od elementów ceramicznych i betonu komórkowego, poprzez slilikaty, aż po prefabrykowane bloczki z keramzytobetonu. Każdy z nich ma indywidualne właściwości termoizolacyjne, nadaje się lepiej lub gorzej do konkretnych założeń naszych prac budowlanych. Także ich cena nie pozostanie nam obojętna.

  • Jak murować ściany domu?

Rozpoczynając budowę murów domu, firma budowlana musi zadbać o odpowiednie zabezpieczenie stawianych ścian przed wilgocią. Wykonawca prac budowlanych powinien również dobierać materiał o odpowiedniej wytrzymałości na obciążenie. Pamiętajmy również, że dokładność wykonania pierwszych warstw muru ułatwić prace na późniejszych etapach oraz zagwarantuje większą trwałość konstrukcji.

  • Jakich błędów unikać przy budowie murów domu?

Podstawowe błedy przy budowie murów domu to:

  1. Złe wyprowadzenie pionów i poziomów – grozi niestabilnością i zawaleniem muru;
  2. Nietrzymanie wątku, brak układania elementów na mijankę – ryzyko zawalania muru;
  3. Niewłaściwy dobór zaprawy do konstrukcji budowanego muru domu  - pogorszenie parametrów izolacyjnych ściany;
  4. Oszczędzanie na zbrojeniach – osłabienie muru domu, pękanie;
  5. Nierówne spoinowanie – powstawanie mostków termicznych, wzrost kosztów;
  6. Obrabianie otworów różnymi materiałami – upośledzenie wytrzymałości krawędzi muru, powstawanie mostków termicznych.
Powrót