System reklamy Test

Blog

Firma budowlana z Krakowa podpowiada czym ogrzewać dom - 30 maja 2015 10:16

W naszym klimacie bardzo istotną kwestią przy budowie domu lub remoncie mieszkania jest wybór sposobu ogrzewania. Zależy on od wielu czynników - wielkości domu, możliwości technicznych i lokalowych oraz zasobności portfela inwestora.  Decyzja o wyborze konkretnego systemu ogrzewania będzie miała wpływ na przebieg prac budowlanych oraz zdeterminuje, którą firmę remontowo-budowlaną zatrudnimy do realizacji projektu. Istotne są również ewentualne koszty użytkowania.

Ogrzewanie na  gaz ziemny

Jeśli planując prace remontowe kierujemy się przede wszystkim wygodą obsługi systemu grzewczego, to gaz ziemny będzie dobrym wyborem. Zainstalowanie przez firmę budowlaną kotła gazowego gwarantuje minimum obsługi. Dodatkowo nie musimy martwić się, aby wygospodarować podczas planowania remontu domu, miejsca na zbiornik na opał lub paliwo. W ramach realizacji projektu firma budowlana może doprowadzić gaz do kuchni tak, aby zasilał kuchenkę gazową – będzie to znacznie tańsza metoda niż np. płyta elektryczna.

Odnawialne źródła energii

Decydując się podczas remontu domu na zainstalowanie pieca na paliwa stałe (węgiel, drewno, ekogroszek), musimy mieć świadomość, że poza wykonanymi pracami remontowymi, czeka nas również praca przy obsłudze pieca. W przypadku oleju opałowego i gazu płynnego oferty firm remontowo-budowlanych obejmują także projekt i budowę zbiornika, w którym przechowywane będzie paliwo - do nas należeć będzie wyznaczenie w planach remontowych miejsca na jego umieszczenie. Plusami ogrzewania drewnem lub węglem są dość niskie koszty opału, ekogoroszek z kolei umożliwia zautomatyzowanie procesu dozowania paliwa.

Prądem po kieszeni

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą ogrzewania mieszkania jest ogrzewanie elektryczne. Niestety w takim wypadku prace remontowe wiążą się z bardzo dużymi kosztami inwestycyjnymi (szczególnie gdy wykorzystamy pompę ciepła). Poza kosztami materiałowymi oraz wynagrodzeniem firmy budowlanej, musimy liczyć się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi.

Powrót