System reklamy Test

Blog

Firmy budowlane – jak prowadzić - 27 lipca 2015 18:16

Firmy budowlane są jednymi z najczęściej rejestrowanych nowych działalności gospodarczych. Dlaczego świeżo upieczeni przedsiębiorcy decydują się właśnie na firmy budowlane, a nie inne rodzaje działalności? Powodów jest wiele. Jednym z nich jest ciągłe zapotrzebowanie na usługi budowlane i remontowe, a także stosunkowo łatwa do przyswojenia wiedza, pozwalająca zaistnieć w tej branży. Jeśli Państwo również myślą o tym, aby założyć firmę budowlaną, warto dowiedzieć się wcześniej, w co należy zainwestować, jak się reklamować i w jaki sposób zdobywać klientów.

firmy budowlane

Firmy budowlane – czym muszą dysponować

Pierwszą z rzeczy, jaką powinna posiadać każda nowa firma budowlana to środek transportu. Niezbędny do tego, aby dotrzeć w miejsce pracy wraz z wszystkimi narzędziami i ewentualnie pracownikami. Samochód dla firmy budowlanej powinien spełniać kilka warunków: być niezawodny, przestronny i ekonomiczny. Konieczność częstego użytkowania z dużym obciążeniem i na różnych trasach, również trudnych, wymaga starannego wyboru pojazdu. Wśród tych chętniej wybieranych przez właścicieli firm budowlanych znajdują się samochody niemieckie, znane ze swojej trwałości, bezawaryjności i łatwości usuwania ewentualnych usterek. Volkswagen T4, Mercedes Sprinter i kilka innych modeli znajduje się w czołówce faworytów samochodów dla firmy budowlanej. Warto wybierać samochody rejestrowane jako ciężarowe, co daje możliwość pełnego odliczenia VAT od kwoty zakupu.

 

Kolejna istotna rzecz to narzędzia. Zależnie od tego, w czym firmy budowlane mają się specjalizować, należy posiadać podstawowe narzędzia ręczne, jak i te bardziej skomplikowane - elektronarzędzia, na przykład agregaty, kompresory, nagrzewnice, betoniarki, zagęszczarki itp. konieczność ich zakupu wiązać się może ze sporymi wydatkami. Źródłem finansowania mogą być oszczędności, rodzinne pożyczki, kredyty bankowe, a także dotacje na założenie pierwszej firmy. Inny sposób to ich wynajem.

  • Jak się reklamować?

Firmy budowlane mogą się reklamować na wiele sposób. Jednak najskuteczniejszą reklamą są polecenia zadowolonych klientów. Dlatego też tak ważne są pierwsze solidnie wykonane zlecenia, które mogą stać się wizytówką, zachęcającą pozostałych inwestorów, do przekazania zlecenia. Równolegle nie można zapominać o sile internetu. Zainwestowanie w stworzenie dobrej strony internetowej i jej pozycjonowanie to jeden z wydatków, jakich nie mogą pominąć firmy budowlane, myślące o dalszym rozwoju. Blisko 80% poszukiwań wykonawców budowlanych i remontowych, odbywa się przy użyciu wyszukiwarek internetowych. Strona internetowa pozwala umieścić Twoją firmę budowlaną na liście wyników. Inną możliwością jest zamieszczenie firmy w serwisach budowlanych takich jak: https://budrank.pl

  • Jak zdobyć pierwszych klientów?

Zdobycie pierwszych klientów jest jedną z największych trudności, z jakimi muszą sobie poradzić nowe firmy budowlane. Dobrym sposobem jest poszukiwanie zainteresowanych wśród swojej rodziny lub gronie znajomych. Zachętą do powierzenia zlecenia może być udzielenie rabatu lub szybki termin wykonania prac. Ważne – dla firmy budowlanej każdy klient powinien być ważny. Jednak to ci pierwsi będą decydować o tym, czy dobra reputacja i pozytywne opinie szybko rozniosą się na danym terenie, przynosząc kolejne nowe zamówienia.

Powrót