System reklamy Test

Blog

Gdzie kupować tańsze materiały wykończeniowe? - 5 maja 2015 21:22

Gdzie i jak kupować farby, płytki ceramiczne i inne materiały w najniższych cenach?

  • Końcówki serii – w niemal wszystkich marketach budowlanych są wyznaczone powierzchnie, na których można znaleźć końcówki serii płytek ceramicznych, farb, paneli i innych materiałów wykończeniowych. Jeżeli chcemy wykonać remonty niższym kosztem, takie produkty mogą być znakomitym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić do kilkudziesięciu procent.
  • Promocje – remont mieszkania zwykle planujemy kilka miesięcy wcześniej. Warto przez ten czas, obserwować promocje w hurtowniach i sklepach. Pozwoli nam to taniej zakupić te materiały, których będzie potrzebowała firma remontowa. Wcześniejsze kupowanie wiąże się jednocześnie z koniecznością przechowywania materiałów, dlatego powinniśmy mieć to na uwadze, kiedy decydujemy się na taką strategię.
  • Małe sklepy – wielu z nas przyzwyczaiło się do tego, aby farby na malowanie czy płytki do łazienki kupować w marketach budowlanych. Jest to wygodne, ale ceny są zwykle o kilkanaście procent wyższe, niż u konkurencji. Poświęcając jeden dzień na zrobienie zakupów w kilku mniejszych sklepach, będziemy mogli sporo zaoszczędzić.
  • Materiały z drugiej ręki – przeglądając ogłoszenia prywatne, możemy trafić na anonse, w których osoby prywatne pozostawiają materiały wykończeniowe, pozostałe z wcześniejszych remontów. Z odrobiną szczęścia, możemy trafić na takie, które będą nam odpowiadały pod względem ceny i rodzaju.
  • Materiały kupowane przez firmę budowlaną – firmy remontowo budowlane często korzystają ze zniżek i rabatów branżowych, oferowanych przez współpracujące z nimi sklepy i hurtownie. Warto wcześniej się dowiedzieć, czy nasza firma budowlana posiada takie zniżki, a jeśli tak, o ile taniej może zakupić w naszym imieniu farby, gładzie, kleje i pozostałe produkty.

Na koniec bardzo ważna uwaga. W większości przypadków trudno oszacować dokładną ilość materiałów, które będą potrzebne do remontu. Nadmiar w pełnych paczkach, który nam pozostanie, powinniśmy mieć możliwość zwrócenia do sklepu i odzyskania pieniędzy za taką ilość, której nie zużyliśmy. Kupowanie w sklepach, które prowadzą taką politykę, jest bardzo korzystne i wygodne dla prywatnych inwestorów.

Powrót