System reklamy Test

Blog

Najpopularniejsze usługi remontowe - 14 maja 2015 15:17

Każdy z nas chce żyć w ładnym, bezpiecznym i wygodnym domu. W tym celu, co pewien czas zamarzą nam się mniejsze lub większe remonty. Bardzo często mamy do czynienia z firmami budowlanymi, oferującymi usługi remontowe i wykończeniowe. Na podstawie dziesiątek odbytych rozmów, przygotowaliśmy listę najczęściej zamawianych prac remontowych dla domów i mieszkań.

Wykończenia wnętrz

Bardzo szeroki zakres prac, w skład których wchodzi malowanie ścian i sufitów, a także wykonywanie gładzi i kładzenie nowych podłóg. Wykończenia wnętrz, w zależności od swojego zakresu, mogą kosztować od kilkuset złotych za przyklejenie tapety, aż do kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy, za kompletny remont mieszkania, polegający na gruntownym odnowieniu wszystkich pomieszczeń.

Malowanie

Pomieszczenia, które najczęściej wymagają malowania to kuchnia, łazienka i pomieszczenia przechodnie, jak przedpokój i hall. Cennik prac budowlanych i remontowych jest w tym zakresie mocno zróżnicowany. Pomalowanie 1 metra kwadratowego ściany rozpoczyna się już od 10 złotych, z czego w cenę wliczona jest już podstawowa farba akrylowa. Jeżeli zapragniemy dodatkowych udziwnień, w postaci farb strukturalnych, koszt malowania 1 m2 może sięgać nawet kilkudziesięciu złotych za jeden metr kwadratowy.

Podłogi

Stare i zniszczone podłogi, mogą być w prosty i szybki sposób wymienione na nowe. Panele podłogowe lub parkiet – to najczęstszy wybór inwestorów. Jeżeli remont mieszkania chcielibyśmy wykonać mniejszym kosztem, z pewnością powinny zainteresować nas panele. Sposób montażu nie jest skomplikowany, dlatego żadna firma remontowa nie powinna mieć trudności z takim zleceniem. Bardziej czasochłonny i pracochłonny będzie parkiet drewniany. Fachowcy, których zatrudnimy do jego ułożenia, powinny mieć odpowiednie kwalifikacje, poparte doświadczeniem lub referencjami ze zleceń, na układanie parkietów drewnianych.

Kafelki

Nowe płytki ceramiczne potrafią zmienić oblicze każdego pomieszczenia. Duży wybór i korzystne ceny zachęcając do tego, aby wybierać płytki zupełnie inne od tych, jakie do tej pory mieliśmy w swoim domu. Cennik układania płytek ceramicznych może nas obejmuje wiele czynności do wykonania, których nie można pominąć przy takiej pracy. Najkosztowniejsze do wykafelkowania są wbrew pozorom małe pomieszczenia, np. łazienki. W takich miejscach pojawia się konieczność częstego docinania płytek, łączenia ich i obrabiania pozostałych detali, co niestety zajmuje sporo czasu i powoduje dużą ilość odpadów. Układanie płytek na prostych i dużych powierzchniach, jest natomiast szybkie i tańsze, z uwagi na małą liczbę przycięć.

Powrót