System reklamy Test

Blog

Oferty budowlane na remont balkonu - 10 sierpnia 2015 16:29

Dla osób mieszkających w blokach, balkony stanowią namiastkę ogrodu. Nic więc dziwnego, że tak wielu właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych, poszukuje ofert budowlanych na kompleksowe remonty balkonów i tarasów.

oferty budowlane

Co powinny oferować dobre oferty budowlane na remont balkonu?

Zanim zdecydujemy się zatrudnić firmę remontową, warto sprawdzić co zawierają przygotowane przez nich oferty budowlane. Na tej podstawie łatwiej zdecydować, czy warto nawiązywać współpracę z daną firmą. Kompleksowe remonty balkonów powinny uwzględniać poniższy zakres prac. Oferty budowlane i remontowe, które nie zawierają jakiegoś z tych punktów, wymagają ponownego omówienia i uzgodnienia zakresu robót.

 

  • Naprawa podłoża – betonowe wylewki na balkonach najczęściej noszą wyraźne ślady zużycia. Są one wynikiem nieustannego oddziaływania czynników atmosferycznych, prowadzących do stopniowej erozji betonu. Częste zmiany temperatur, wilgoć, mróz i lód to największe zagrożenie dla trwałości balkonu. Oferty budowlane na jego remont muszą uwzględniać naprawę lub wykonanie nowego podłoża. Czynność ta winna obejmować: usunięcie wylewki, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, naprawę obróbek blacharskich i w końcu ułożenie nowej posadzki.

 

  • Wykończenie podłogi balkonu – na wylewce betonowej warto ułożyć trwałą, estetyczną i łatwą w utrzymaniu czystości posadzkę. Najlepiej do tego celu nadają się mrozoodporne płytki ceramiczne, na przykład gres. Jego cena waha się od 40 do nawet 200 złotych za metr kwadratowy. Oferty budowlane najczęściej uwzględniają zakup gresu w cenie ok. 60 zł za metr kw plus koszt klejów i fug, a także cokołów i listw wykończeniowych. W zależności od potrzeb, inwestor może uzgodnić z firmą remontową, że dostarczy te materiały we własnym zakresie, zlecając wyłącznie ich ułożenie. Daje to lepszą kontrolę nad kosztami.

 

  • Remont balustrad – remont generalny balkonu warto również rozszerzyć o wyremontowanie balustrad. Nie w każdym przypadku będzie możliwość ich wymiany na nowe, inne od pozostałych (wymaga to zgody zarządu spółdzielni mieszkaniowej, która z pewnością jej nie wyda, z uwagi na  potrzebę zachowania jednolitej elewacji). W takim przypadku, oferty budowlane i remontowe winny uwzględniać: oczyszczenie barierki z farby i rdzy, zabezpieczenie farbą podkładową i pomalowanie właściwą farbą w określonym kolorze.

 

  • Inne prace – aby balkon był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny, warto zdecydować se na wykonanie dodatkowego punktu świetlnego. Pozwoli on wygodnie korzystać z balkonu nawet po zmroku. 

 

  • Markiza i rolety – jeżeli balkon znajduje się na południowej lub zachodniej stronie balkonu, dobrze aby oferty budowlane na remont uwzględniały: wykonanie markiz przeciwsłonecznych, a także montaż rolet zewnętrznych. Chronią one nie tylko wnętrze pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem, ale również zapewniają ochronę roślinom balkonowym, gwarantując jednocześnie prywatność i intymność wypoczynku, z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów z innych bloków.

Masz do wyremontowania balkon? Jeśli tak to możesz złożyć swoje zlecenie w Giełdzie zleceń.

Jeśli Twoja firma ma w swoim zakresie remonty balkonów i tarasów to zapraszamy do złożenia oferty w Giełdzie ofert.

Powrót