System reklamy Test

Blog

Remont domu a pora roku - 1 maja 2016 17:10

Pora roku ma wielki wpływ na to, które usługi remontowo budowlane cieszą się największą popularnością. Czas od kwietnia do października, to wymarzony moment na prace budowlane przy budowie domu, a także na inne prace na świeżym powietrzu. Przez cały rok panują jednak dobre warunki do tego, aby wykonywać usługi remontowe i budowlane wewnątrz pomieszczeń. Jednak na to, jak szybko prace będą posuwać się do przodu, ma nie tylko fakt zamknięcia pomieszczeń, ale również temperatura, wilgotność, a także wentylacja.

malowanie

 

  • Wilgotność powietrza

 

Niektóre prace remontowe nie mogą być wykonywane w warunkach podwyższonej wilgotności. Do takich zalicza się układanie podłóg drewnianych, tapetowanie czy malowanie. Wilgoć występująca w powietrzu, wydłuża czas schnięcia, sprawiając że wykonywanie innych prac jest niemożliwe. W Polsce pora wilgotna występuje w okresie od września do października, a także zimą, przy intensywnych opadach śniegu i temperaturze oscylującej w granicach 0 stopni Celsjusza. Wilgotność nie jest dużym problemem wtedy, kiedy firma remontowa pracuje w pomieszczeniach ogrzewanych. Wówczas częsta wentylacja pomieszczeń pozwala pozbyć się wilgoci i w miarę sprawnie oraz bezpiecznie wykonywać prace. Jeżeli jednak pomieszczenia nie są ogrzewane ani dogrzewane, wcześniej wymienione prace należy przełożyć na korzystniejszy czas.

 

  • Wysoka temperatura

 

Zbyt wysoka temperatura również nie jest korzystna dla branży budowlanej. A szczególnie prac wykończeniowych i remontowych związanych z tynkowaniem. Tynkowanie ścian w pełnym słońcu i przy wysokiej temperaturze, bardzo szybko wysusza zaprawy i tynki. Nie pozwala im to uzyskać pełnej wytrzymałości, a dodatkowo prowadzi do kruszenia się tynku już w czasie nakładania. Podobne efekty można uzyskać przy układaniu płytek ceramicznych i gresowy. Kleje – nawet te elastyczne, wysychając szybciej, tracą nawet do 30% z założonych parametrów. Wysoka temperatura nie przeszkadza jednak w wykonywaniu prac remontowych wewnątrz pomieszczeń. Jeżeli budynek jest w stanie surowym, to mimo upałów, w jego wnętrzu nadal może panować delikatny chłód. Jest to efektem wilgoci znajdujące się w ścianach, stropach i posadzkach. Wydostająca się z nich wilgoć, ochładza pomieszczenia. Jest to doskonałym czasem na wykonywanie instalacji, a także montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

 

  • Niskie temperatury

 

Mrozy skutecznie ograniczają możliwość wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych i remontowych. Nie mając możliwości ogrzewania pomieszczeń – na przykład przenośnymi nagrzewnicami olejowymi, należy porzucić pomysł kontynuowania remontu. Zbyt niskie temperatury uniemożliwiają prawidłowe wiązanie zapraw tynkarskich i klejowych, zmieniają również konsystencję farb. Temperatura zalecana do wykonywania prac wewnątrz pomieszczeń, to minimum 12 stopni Celsjusza.

 

  • W co inwestować?

 

Jeśli prowadzona przez Państwa firma remontowa chce pracować przez cały rok, powinna zaopatrzyć się w przenośne nagrzewnice olejowe lub gazowe. Są one dostępne w wielu konfiguracjach o różnej mocy. Ich wykorzystanie pozwala podnieść temperaturę w pomieszczeniach do takiej wysokości, która zapewnia komfortowe i bezpieczne wykonywanie prac. Nagrzewnice pozwalają również na malowanie ścian nawet przy podwyższonej wilgotności, przyspieszając proces równomiernego schnięcia.

Powrót