System reklamy Test

Blog

Remont domu, który zmieni jego oblicze - 11 maja 2015 17:01

Najlepsze pomysły na remont domu i otoczenia

•    Malowanie ścian
Metoda, która w krótkim czasie przynosi doskonałe rezultaty. Malowanie elewacji zmieni dom nie do poznania, sprawiając że może on nabrać bardziej współczesnego wizerunku. Współcześnie, pomalowanie całego budynku jest znacznie szybsze niż kiedyś. Firmy budowlane, wykorzystują do malowania specjalne agregaty natryskowe. Malując dom takim sposobem, można wykonać pracę nie tylko szybciej, ale i dokładniej, tworząc często ciekawe połączenia kolorów.

•    Wymiana okien
Okna ścienne, zwłaszcza te stare, drewniane, mogą mieć negatywny wpływ na to, jak prezentuje się nasz budynek. Cennik prac budowlanych w zakresie wymiany okien, ma bardzo dużą rozpiętość. Wiele firm oferuje sprzedaż okien wraz z montażem lub tylko montaż, okien zakupionych przez klienta. Wybierając okna, warto wcześniej zastanowić się nad późniejszym kolorem elewacji i do niego dopasować kolory stolarki okiennej i drzwiowej.

•    Naprawa płotu
Płot jest wizytówką każdej nieruchomości. To właśnie ogrodzenie widzimy jako pierwsze, kiedy odwiedzamy czyjś dom. Stare, drewniane lub metalowe ogrodzenie nie musi straszyć, jeżeli zapewnimy mu nową warstwę farby. Wykonując ją, należy pamiętać o oczyszczeniu płotu i usunięciu starej, łuszczącej się farby. Remonty ogrodzeń murowanych są trochę bardziej skomplikowane, gdyż mogą obejmować naprawę murków i słupków. Prace te warto powierzyć firmom, oferującym specjalistyczne usługi remontowo budowlane, obejmujące również płoty. Jeżeli płot murowany ma nienaruszoną konstrukcję, to ładny wygląd może mu przywrócić nawet czyszczenie myjką ciśnieniową. W ten sposób firmy świadczące usługi remontowe często oczyszczają ogrodzenia z glonów i mchów.

Na każdy z wyżej wymienionych remontów, należy zaplanować sobie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od powierzchni lub ilości okien. Na ostateczny koszt mają również wpływ ceny usług budowlanych i remontowych, które mogą być różne dla różnych części kraju. Wybierając wykonawcę dla swojego remontu, warto zdecydować się na takie usługi, które są wykonywane przez doświadczonych profesjonalistów, których praca cieszy się dobrymi opiniami wśród wcześniejszych klientów. Przygotowanie kosztorysu prac, jest jednym ze standardów, wg których powinna działać każda firma remontowo budowlana. Dotyczy to również spisania umowy przed przystąpieniem do remontu oraz określeniu warunków gwarancji, którą objęte będą przeprowadzone remonty mieszkań, czy domów.

Powrót