System reklamy Test

Blog

Remont mieszkania – panele podłogowe - 5 września 2015 11:25

Decydując się na remont mieszkania, wielu inwestorów podejmuje decyzję o wymianie podłóg na nowe. Do wyboru pozostaje wiele materiałów wykończeniowych, jakie do tego celu można wykorzystać. Jednym z bardziej popularnych, zarówno pod względem ceny, jakości, wyboru i łatwości montażu są panele podłogowe. Panele podłogowe to materiał wykończeniowy, mogący być stosowany do każdego rodzaju podłóg, również tych z ogrzewaniem podłogowym. Czy samodzielnie ułożenie paneli podłogowych jest trudne? Nie. Decydując się na ten krok, możemy uczynić remont mieszkania tańszym, a także wykonać go w czasie, który najbardziej nam pasuje.

panele podłogowe

Układanie paneli krok po kroku

 

1 – Z podłogi należy usunąć wykładziny, dywany itp. Sprawdzić, czy wylewka betonowa nie posiada ubytków. Jeżeli istnieją, należy je uzupełnić, po wcześniejszym odkurzeniu tych miejsc.

 

2 – Po uzupełnieniu ubytków i wyschnięciu zaprawy, przystępujemy do całkowitego sprzątania powierzchni podłogi. Należy ją starannie odkurzyć, tak aby nie pozostawały żadne kawałki betonu i gruzu. Mogą one przebijać się przez podkłady i prowadzić do uszkodzenia paneli podłogowych.

 

3 – Na podłodze układamy podkłady ze sztywnej pianki lub korka. Nie polecamy stosowania podkładów w rolce, z uwagi na mniejszą wytrzymałość. Podkłady im grubsze i twardsze tym lepsze. Standardem są podkłady grubości 3 i 5 mm. Jeżeli posiadają Państwo możliwość, polecamy wybranie podkładów 5 mm. Podkłady układamy na zakładkę, podobnie jak wznosi się mur z cegły. Arkusze podkładów łączymy ze sobą papierową taśmą klejącą. To ważne, gdyż pozwala to zachować arkusze na miejscu, bez ryzyka przesuwania się i nakładania na siebie.

 

4 – Jeżeli arkusze dokładnie wypełniły powierzchnię podłogi, można przystąpić do układania paneli. To ważny moment, który decyduje o tym, czy remont mieszkania będzie udany. Układanie paneli rozpoczynamy tak, aby zakończyć go na ścianie z otworem drzwiowym. Panele podłogowe to rodzaj podłóg pływających, a więc należy zachować kilkumilimetrową dylatację pomiędzy panelami, a ścianą. Równe szerokości uzyskamy stosując plastikowe lub drewniane kliny.

 

5 – Panele układamy w taki sposób, aby łączyć ze sobą pióra i wpust. Wymaga to pewnej wprawy, ale po kilku ułożonych rzędach szybkość układania zdecydowanie wzrośnie. Kluczem do ułożenia równej, jednolitej powierzchni jest staranność. Paneli nie należy łączyć ze sobą na siłę, ani stosując dodatkowe narzędzia, jak młotek. Ich budowa jest na tyle dokładna i spasowana, że wciskając panel pod odpowiednim kątem, a następnie dociskając go do podłogi, trwale połączy się z już ułożonymi panelami.

 

6 – Aby remont mieszkania, a dokładnie układanie podłogi z paneli podłogowych przebiegało sprawnie, należy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia. Jest to pilarka stołowa, miara, ołówek. W niemal każdym przypadku układania paneli podłogowych zachodzi potrzeba ich przycinania do właściwego wymiaru. Ważna wskazówka: przycinamy zawsze po tej stronie paneli, po które znajduje się wpust.

 

Układanie paneli podłogowych nie jest trudne. Remont mieszkania może być jeszcze prostszy, jeśli znajdziemy do pomocy drugą osobę. Będzie ona przydatna na przykład przy układaniu podkładów, a także przy donoszeniu paneli podłogowych lub docinaniu ich na odpowiedni wymiar.

Jeśli jednak nie mają Państwo ochoty lub czasu, a chcecie mieć nową podłogę w swoim domu to zapraszamy do złożenia zlecenia w Giełdzie zleceń: https://budrank.pl/zlecenia

Powrót