System reklamy Test

Blog

Remont poddasza - 22 maja 2015 20:54

Poddasza domów jednorodzinnych często są przestrzeniami niezagospodarowanymi, służącymi za podręczny składzik niepotrzebnych rzeczy. Warto się więc zastanowić, czy decydując się na remont mieszkania, nie zainwestować w adaptację poddasza. Niemal każda firma remontowo budowlana posiada w swojej gamie usług pomoc w tym zakresie. Jakie możliwości daje nam poddasze?

  • Wysokość poddasza

Aby poddasze było wygodne w użytkowaniu, powinno mieć odpowiednią wysokość. Minimalna optymalna wysokość przy ściance kolankowej to ok. 140 cm. Zachowując ten wymiar, możliwe będzie wykorzystanie całej powierzchni poddasza. A co jeżeli poddasze jest niższe i np. wysokość ścianki kolankowej to np. 80 cm lub mniej? Również nie ma powodów do tragedii. Niska przestrzeń pod dachem może być wykorzystana do zabudowy schowków i szaf. Firmy budowlane, świadczące kompleksowe usługi remontowe, chętnie zajmą się zaadaptowaniem takich miejsc. Jest jeszcze trzecia możliwość, a mianowicie podniesienie dachu. Będzie to wiązało się z wyższymi kosztami, ale dzięki temu, zyskamy dodatkowe cenne metry kwadratowe pod kolejne pomieszczenia mieszkalne. Ceny usług budowlanych i remontowych, związanych z podniesieniem konstrukcji dachu są ściśle uzależnione od jego konstrukcji i wielkości.

  • Izolacja dachu

Aby mieszkanie na poddaszu było komfortowe, należy zadbać o właściwą temperaturę latem i zimą. Wystarczająco gruba warstwa izolacji termicznej, zapewni nam chłód latem i zmniejszy straty ciepła zimą. Remonty poddasza zawsze powinny obejmować uzupełnienie warstwy izolacyjnej o kolejne centymetry. Powód jest prosty – najczęściej na etapie budowy domu z poddaszem nieużytkowym, inwestorzy decydują się na minimalną ilość ocieplenia. Do celów mieszkalnych może to być niestety zbyt mało. Jaka jest prawidłowa grubość izolacji? Przyjęło się, że powinna ona wynosić tyle, na ile wysokie są krokwie. Dodatkowo, firma budowlana może umieścić jeszcze jedną warstwę izolacji na krokwiach, a pod zabudową gipsowo kartonową.. Dla uzyskania największego komfortu, zaleca się stosowanie min. 20 cm grubości izolacji.

  • Media

Mieszkanie nie będzie w pełni funkcjonalne, jeżeli zabraknie tam podstawowych mediów – wody, prądu, a także podejść kanalizacyjnych. Zanim przystąpimy do wykańczania wnętrza, firma budowlana powinna podciągnąć wszystkie niezbędne instalacje, umieszczając we wcześniej zaplanowanych miejscach. Znacznie przyspieszy to późniejszy remont, obniżając również cennik usług remontowych i czas trwania wszystkich prac. 

Powrót