System reklamy Test

Blog

Tapetowanie mieszkania - 8 czerwca 2015 23:48

Zmiana wizerunku ścian jest najprostszym sposobem na ładniejszy wygląd mieszkania. Osoby podejmujące decyzję o tym, aby wykonać remont mieszkania, zwykle zastanawiają się, co będzie lepsze: malowanie ścian czy tapetowanie. Który cennik materiałów budowlanych będzie droższy oraz kiedy uzyskany efekt będzie bardziej zgodny z naszymi oczekiwaniami? Niewątpliwie, znacznie większe walory artystyczne i estetyczne zapewnia tapetowanie ścian. Przekonaj się, jak powinno być wykonane, aby uzyskać idealnie równą powierzchnię i doskonałe spasowanie wzorów.

  • Przygotowanie ścian do tapetowania

Firma remontowa, której powierzyliśmy wykończenia wnętrz, nie powinna mieć problemów z prawidłowym tapetowaniem. Zasady, wg których powinna postępować, są następujące. Przygotowanie podłoża wykonuje się tak samo, jak pod malowanie ścian. Odkurzenie powierzchni, usunięcie opraw gniazdek i włączników, a także uzupełnienie uszkodzeń i ubytków. Po wszystkim, ściana powinna zostać zagruntowana – na przykład rozrzedzonym klejem do tapet.

  • Przygotowanie tapet

Tapety powinny zostać docięte na określony wymiar. Jeżeli tapeta posiada wzór z pasowaniem, to firma remontowa powinna ją dociąć z uwzględnieniem przesunięcia, jakie zostało umieszczone na etykiecie. Znajduje się tam informacje o liczbie centymetrów, o które należy przesunąć kolejną linię cięcia, aby wzory były do siebie dopasowane. Po docięciu tapety na kawałki, należy jej wewnętrzną stronę dokładnie pokryć klejem. Do tego celu wykorzystuje się szczotkę z krótkim włosiem, którą wygodnie można rozprowadzić klej na całej powierzchni. Tapeta następnie powinna zostać złożona „klejem do siebie”, tak aby zmiękła i dała się łatwiej przykleić.

  • Przyklejanie tapety

Patrząc jak firma remontowo budowlana klei tapety, zauważymy że czynność ta jest wykonywana od góry do dołu. Klejenie najlepiej wykonywać w dwie osoby i korzystać ze stabilnej drabinki. Do wygładzania tapety i dociskania jej do ściany, a także usuwania pęcherzyków powietrza, należy wykorzystać specjalny gumowy wałek. Przy klejeniu należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do powstawania zagięć i pęknięć.

Kolejny pas tapety przykleja się na styk z już naklejoną tapetą na ścianie. Nie należy nigdy kleić tapet „na zakładkę”.

  • Wybór kleju

Kluczem do udanego klejenia tapety i jej trwałości jest wybór odpowiedniego kleju. Klej powinien być dopasowany do rodzaju tapety – papierowej lub tekstylnej. Istotne jest również przestrzeganie zalecanych proporcji rozrabiania kleju w wodzie. Od tego będzie zależała siła wiązania tapety z podłożem.

Powrót