System reklamy Test

Blog

Woda w piwnicy - 22 czerwca 2015 17:17

woda w piwnicy

Zalana piwnica – to koszmar, dobrze znany właścicielom starych budynków. Co odpowiada za pojawienie się wody w piwnicy? Na to pytanie odpowiada firma budowlana, oferująca usługi budowlane i remonty fundamentów i podpiwniczeń.

  • Dlaczego pojawia się woda w piwnicy?

Najczęstszym powodem takiej sytuacji jest nieszczelna izolacja fundamentów, lub jej całkowity brak. Dawniej, budownictwo nie dysponowało takimi materiałami i technologiami jak dziś. Izolacje fundamentów były wykonywane prowizorycznie. Po wielu latach, ich stan może być naprawdę fatalny. Wody gruntowe i opadowe, bez trudu będą przeciskały się przez mur, prowadząc do zalewania piwnic.

  • Jak można temu zaradzić?

Jedynym lekarstwem na ten problem są gruntowne remonty fundamentów. Polegają one na tym, że firma remontowo budowlana, wykonuje wykop przy ścianie fundamentowej i osusza ją. Następnie, ściana zostaje zaizolowana i odgrzybiona specjalnymi preparatami. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią są wytrzymałe płyty membranowe, układane przy ścianie. Na końcu wykop się zasypuje i przystępuje do izolowania kolejnej ściany fundamentowej.

  • Ile kosztują takie usługi remontowe?

Osuszanie i izolowanie fundamentów nie jest niestety tanie. Prace takie wiążą się z dużymi nakładami pracy i finansów. Chemia budowlana, wykorzystywana podczas takiego remontu jest kosztowna, podobnie jak nakład pracy, związany z wykonaniem wykopów i pozostałymi pracami. Cennik usług remontowych fundamentów, jest uzależniony od głębokości fundamentu, łącznej długości, a także stopnia zawilgocenia. Im bardziej mokre są fundamenty, tym więcej czasu trzeba poświęcić na ich osuszenie.

  • Jaka jest skuteczność takiej izolacji?

Tutaj mamy bardzo dobrą wiadomość dla inwestorów. Decydując się na remont domu i fundamentów, klient otrzymuje 100% gwarancję, że wilgoć się więcej nie pojawi w jego piwnicy. Oczywiście dotyczy to tylko przypadków, kiedy pracę wykona profesjonalna firma remontowo budowlana, posiadające duże doświadczenie w tych pracach.

  • Czym może grozić zalana piwnica?

Mieszkanie w budynku, w którym piwnica jest permanentnie zalana, może być bardzo groźne dla zdrowia. Pojawia się ryzyko zachorowania na astmę, problemy z oddychaniem i inne choroby układu oddechowego. Jak najszybsze wyeliminowanie przyczyny wilgoci, może uchronić mieszkańców przed poważnymi dolegliwościami, wywołanymi przez grzyb, pojawiający się na ścianach i sufitach piwnicy. Poza tym ciągłe zalewanie podziemia prowadzi w dłuższej perspektywie do podmycia fundamentów i jednocześnie osłabienia ich, a zarazem kontrukcji budynku. Wykonywane przez nas usługi remontowo budowlane dotyczą głównie piwnic i ścian fundamentowych w domach prywatnych. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, które pozwala nam bezpiecznie i sprawnie wykonać każde zlecenie osuszenia i zaizolowania fundamentów.

Powrót